Ingatlanfedezet

A fedezet az az ingatlan, amelyet az adós a hitel biztosítására felajánl a bank számára jelzáloghitelek esetén. A bank a fedezetül szolgáló ingatlanra zálogjogot jegyeztet be a Földhivatalnál. Ez alapján értékesítheti az ingatlant, ha az adós nem fizeti a hitelét.

A bank a fedezet értékének 100%-át nem adhatja hitelbe. Jogszabály szerint legfeljebb 80%-ig hitelezhet, de nem kötelező eddig elmennie, adhat kevesebb hitelt is.

Nem minden ingatlan használható fedezetként. Csak Magyarországon lévő forgalomképes ingatlan lehet, amely teher-, per- és igénymentes. Így nem lehet rajta másik banknak zálogjoga vagy más személynek haszonélvezeti joga. Ezt az ingatlan tulajdoni lapjával igazolhatod.

Ezen túl számít az ingatlan értéke és egyéb tulajdonságai is. Túl alacsony értékű ingatlant a bank nem fogad el fedezetként, de a túl magas értékű épületeket sem szereti. 3 millió forint alatti ingatlanokat egyik bank sem fogad el, de 6 millió forint értékű ingatlanokkal már nem szokott gond lenni. Olyan ingatlan fogadható el fedezetként, amely jól értékesíthető.

Az épület rendeltetése sem mindegy. Elfogadható a családi ház, az ikerház, a társasházi lakás, üdülő, hétvégi ház, vegyes funkciójú ingatlan (ha a lakófunkció a legnagyobb rész), építési telek. Garázs csak pótfedezet lehet, és néhány bank elfogadja még a termőföldet és a tanyát is.

Akciós MagNet Lakáshitel
  • Induló díj akciók
  • 10 éves kamatperiódusú lakáshitel akciós kamattal
  • 15 millió forint 15 évre 129 740 forint törlesztővel, THM: 6,78%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Fiatal házaspár az új lakásukban
    Lakáshitel

    9 dolog, amit tudnod kell CSOK Plusz igénylés előtt

    A támogatott hitelek igénylése kemény diónak tűnhet, de ne aggódj, csak első látásra olyan bonyolult. Itt több mindenre kell figyelned, és több dokumentumra lesz szükséged, mint egy átlagos hiteligénylésnél, ezért adunk néhány tippet, ami megkönnyíti a dolgod.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Férfi házakat néz és a lakáshitel önerő összegén gondolkodik ami kell majd a vásárláshoz
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő: mennyi kell és hogyan teremtsem elő?

    A lakáshiteleknek – és minden jelzáloghitelnek – sarkalatos pontja az önerő. Ez a hitelfelvétel mumusa, az az adott esetben több millió forint, amit neked kell beletenned a hiteledbe. Miért van erre szükség egyáltalán? Honnan teremtsd elő? Mi lehet önerő és mi nem? Segítünk, hogy megvehesd a kinézett lakást és a lakáshitel önerő ne okozzon gondot.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Fogyasztóbarát lakáshitel segítségével vásárolt lakást ünnepel egy pár
    Lakáshitel

    Fogyasztóbarát lakáshitel 2024

    Ha lakást szeretnél vásárolni, és ehhez hitelt keresel, akkor találkozhattál már a minősített fogyasztóbarát lakáshitel kifejezéssel. De mi az, hogy fogyasztóbarát? Miben más ez, mint a többi hitel? És milyen kedvezményeket kaphatsz zöld hitelcélokra? Lépésről lépésre elmondjuk a feltételeit, előnyeit és segítünk átgondolni, hogy megéri-e. Összegyűjtöttük neked azt is, hogy melyik bank milyen feltételekkel kínálja. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 26.